Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor/visual_editor_class.php on line 80

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php:210) in /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/blog/blog_class.php on line 116
Myslíte, že je nutné vydělávat více peněz? | radekdobias.cz
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-includes/post-template.php on line 284

Myslíte, že je nutné vydělávat více peněz?

Také si myslíte, že jediný způsob jak vyřešit vaše finanční problémy je vydělat více peněz? A je pravdou, že vydělat více peněz je jednou z cest. Je tu však i druhá cesta …

Při povídání s klienty se často dostáváme do debaty, že by finanční potíže jejich rodiny vyřešil jedině vyšší příjem. Pak by bylo vše růžové. Mohli by si dovolit jet na dovolenou, poslat děti na kroužek a podobně.

Také jsem si dříve myslel, že jediný způsob, jak mít více peněz k dispozici je jich více vydělat. Honil jsem se za výsledky, abych měl větší prémie a měl i druhé zaměstnání.

A je pravdou, že vydělat více peněz je jednou z cest. Je tu však i druhá cesta …

… a tou je rozumně peníze vydávat.  Ve chvíli, když jsem začal toto pravidlo aplikovat, jsem začal mít k dispozici i finanční prostředky na aktivity, na které dříve nezbývalo. Třeba na výlety s mým kamarádem Martinem z Německa.

Moje rada tedy je:

Rozdělte si své příjmy každý měsíc do obálek, ať už fyzických nebo raději virtuálních. Každá obálka má svůj vlastní účel. Například tedy školka a kroužky pro děti. Nebo dovolená. Tím si zajistíte, že na aktivity, které jsou pro vás důležité, budete mít vždy finanční prostředky.

Tuto obálky vždy používejte jen pro daný účel. Dokonce si na nich peníze můžete šetřit i do dalších měsíců a využít je tedy později.

Pro rozhodnutí o financování jednotlivých aktivit budete nově využívat výši zůstatku v těchto obálkách. A pro rozhodování o běžných výdajích využijete výši zůstatku na běžném účtu.

Nejčastější chybou je, že rodiny nechávají všechny peníze na jednom účtu. Vypozoroval jsem u peněz jednu zvláštní vlastnost. Pokud má peníze člověk v peněžence nebo na platební kartě, tak je spolehlivě dokáže utratit.  Proto držte finanční prostředky v obálkách odděleně od svého účtu, ke kterému máte kartu.

Pokud vás toto řešení zaujalo, klikněte na odkaz a budete si moci stáhnout další materiály, které jsem k tématu správy rodinných financí připravil.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *