Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor/visual_editor_class.php on line 80

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php:210) in /data/web/virtuals/147915/virtual/www/domains/radekdobias.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/blog/blog_class.php on line 116
radekdobias.cz: Proč to vlastně dělám?

Proč to vlastně dělám?

001_Proč to vlastně dělámToto je můj vůbec první publikovaný blogový článek. Chtěl bych sám sobě a i vám odpovědět na otázku, proč to vlastně dělám. Proč jsem se pustil do psaní eBooků, blogu a prodeje informačních produktů v oblasti řízení rodinných financí.

Jako u každé věci, existuje více důvodů. Řízením a správou svých vlastních financí se zabývám už nějakou dobu hodně intenzivně. Když jsme se se Zuzankou rozhodli pro společný život a rodinu, bylo potřeba záležitosti kolem financí řešit i v naší rodině. A myslím, že jsme v tom úspěšní.

Dále se také potkávám se spoustou lidí. Jednak ve své „oficiální“ práci, kde jsem vedoucím týmu vývojářů, a také jako vyučující na univerzitě, kde se setkávám se studenty především dálkového studia. Při povídání s těmito lidmi často zjišťuji, že ač jsou chytří, inteligentní a vzdělaní, mají se správou svých financí nemalé obtíže.

S některými přáteli máme takový vztah, že si navzájem sdílíme své zkušenosti se správou rodinných financí. Uvědomil jsem si, jaká je to škoda, že tyto informace mají jen lidé v mém okolí, když určitě existuje více lidí, kteří by v oblasti správy rodinných financí potřebovali pomoc či inspiraci.

Každý člověk, každá rodina může být bez dluhů, s uspořádanými financemi, kdy je málo co překvapí. A to bych přál každému člověku. Lidé pak mohou věnovat svůj čas svým koníčkům, zájmům, mohou být spokojenější a podobně.  Život v rodině je často uspořádanější a klidnější a v neposlední řadě láskyplnější, když mají lidé jasno ve financích.

Když se nám narodila Anežka, uvažovali jsme, jak to udělat, aby Zuzka mohla být s Anežkou doma co nejdéle. Jednou z myšlenek bylo podnikat. Snažili jsme se už dříve vytvořit podnikatelský plán, nicméně bez většího úspěchu. Tak jsme v srpnu 2014 celkem impulzivně bez většího rozmyslu založili s.r.o., aby Zuzanka mohla prodávat své krásné ručně vyráběné věci. Tak vznikla firma Miluju levandule s.r.o. Snažili jsme se je prodávat na trzích a vymýšleli k tomu „doplňkový“ prodej kosmetických výrobků a dárkového zboží. Ani to se moc nedařilo.

Letos začátkem roku jsem narazil na kurz Davida Kirše „Prodej svůj talent“ a tak vznikl nápad prodávat informace a zkušenosti ohledně řízení rodinných financí. Kurz začal koncem března na velikonoce a od té doby jsem připravoval první „produkty“ a též prodejní webovky, vše samozřejmě se Zuzančinou podporou.

Naše první dva produkty tak jsou tyto: eBook zdarma Čtyři jednoduché kroky, jak splatit hypotéku rychleji, který vyměňuji za emailovou adresu. Myslím si, že mezi lidmi s hypotékou by mohlo být nejvíce těch, kteří budou mít zájem začít své rodinné finance vést a spravovat. Na vstupní stránku k tomuto eBooku se dostanete zde.

Druhým eBookem je Efektivní vedení rodinných financí. Tento eBook prozatím nabízím jen čtenářům prvního eBooku, pokud by se vedením a správou rodinných financí chtěli zabývat dopodrobna. Tento eBook je již placený. Shrnuje mé znalosti a zkušenosti v oblasti rodinných financí. Na prodejní stránku eBooku se dostanete tady.

Oba eBooky nejsou jen „návodem“, jak se k dané oblast života člověka a rodiny postavit, ale také mým osobním příběhem, takže se každý čtenář může dozvědět podrobnosti o mém životě a přístupu k této oblasti. A protože transparentnost je jedna z hodnot, které vyznávám, můžete si přečíst i tento článek a dozvěděli jste se celé pozadí.

 

Přeji každému hodně úspěchů při správě vašich rodinných financí
Radek Dobiáš

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *